Kurs Fotografia Studyjna




Kurs Fotografia Studyjna

Wprowadzenie

Znasz już podstawy fotografii, ale chcesz wejść na wyższy poziom? Interesuje Cię praca w studio, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Świetnie trafiłeś, bo przygotowaliśmy kurs fotografii studyjnej, skrojony specjalnie do Twoich potrzeb. Fotografia studyjna to niesłychanie ciekawa dziedzina - tu kreowanie rzeczywistości jest jeszcze prostsze. W końcu to Ty ustawiasz lampy, używasz odpowiednich modyfikatorów i to od Ciebie zależy jak będzie wyglądał finalny efekt. Jednak rozpoczęcie przygody z tym rodzajem fotografii wcale nie jest takie proste, szczególnie na początku. Przede wszystkim musisz pracować w całkowicie manualnych ustawieniach, zrozumieć czym są czasy synchronizacji, manipulować parametrami w taki sposób, aby odpowiednio wyważyć światło zastane w stosunku do błyskowego. Brzmi skomplikowanie? Nie martw się, w trakcie kursu wszystko stanie się dla Ciebie jasne.

  • Rodzaje lamp błyskowych

  • Obsługa lamp studyjnych

  • Funkcje specjalne w lampach błyskowych

  • Modyfikatory - rodzaje i efekty

  • Teoria - przygotowanie do pracy w studio

  • Sesja bliskiego portretu

  • Sesja szerszych planów

  • Postprodukcja


Lampy - tyle ich na rynku!

Nasz kurs Fotografii studyjnej zaczniemy od opisu dostępnych na rynku lamp błyskowych. Pojawią się lampy reporterskie, najpopularniejsze flesze kompaktowe, ale nie zapomnimy równieżo opisie generatorów, a także głowic typu ringflash. W tej części Kuba przedstawi Ci równieższereg różnych zestawów dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z fotografią. Wiesz, że niezły zestaw lamp możesz kupić już za niewiele więcej niż 1000 zł? Ale to nie wszystko! Na podstawie popularnego modelu, pokażemy Ci do czego służą poszczególne przyciski i pokrętła. Przyjrzymy się również całej budowie, mocowaniom akcesoriów i pozostałymi elementami. Dzięki temu, kupując swoją pierwszą lampę, bez najmniejszego problemu ją obsłużysz. Nie martw się, mimo że mamy wielu producentów na rynku, obsługa ich produktów jest z grubsza podobna. 
W tej części pomówimy również o systemach wyzwalania lamp. W końcu trzeba jakośzsynchronizować ich pracę z Twoim aparatem. Wiesz, że podłączać starą lampę kablem do aparatu, możesz spalić jego elektronikę? Uważaj!


Softboxy, parsolki i inne

Kiedy będziesz miał już lampę, światło musisz przez co przepuścić, albo je ukierunkować. Do tego służy szereg modyfikatorów światła. W tej części pokażemy Ci najbardziej popularne modyfikatory - softboxy, octaboxy, beauty-dishe, plasty miodu, wrota, strumienice czy filtry barwne. Każdy z nich daje inny rodzaj światła. Niektóre z nich świecą miękkim, delikatnym światłem, inne - bardzo skupionym i twardym. Każdy modyfikator, Kuba dokładnie opisuje, a co najważniejsze - pokaże Ci różnice na przykładzie zdjęć modelki, której zrobi zdjęcia przy wykorzystaniu każdego z nich. Dzięki tym lekcjom dokładnie zobaczysz jaki modyfikator dobrać do zdjęć, które chciałbyś zrobić


Aparat i lampy - jak pracować?

Wiesz, że pracując z lampami studyjnymi zawsze powinieneś pracować w trybie manualnym, a czas naświetlania nie ma wpływu na jasność zdjęcia, jeśli pracujesz w ciemnym studio? A moze zdarzyło Ci się robić zdjęcia z lampami, ale na fotografiach pojawiał się czarny pas? No właśnie - praca z lampami studyjnymi wcale nie jest taka prosta, jak może się wydawać. Musisz odpowiednio ustawić czas naświetlania, przysłonę i ISO, ale do trójkąta ekspozycji dochodzi jeszcze moc lampy. Jak to wszystko ze sobą zgrać? Tego dowiesz się z tego kursu. Opowiemy Ci o czasie synchronizacji i z czego on wynika, a także pokażemy Ci krok po kroku w jaki sposób ustawić aparat do pracy z lampami. Kiedy opanujesz to raz, wiedza zostanie na całe życie. Musisz tylko zrobić to z głową!


Rozbryzgi i zdjęcia seryjne

Podobają Ci się zdjęcia rozbryzgów wody, na których zamrożony jest ruch wyskakujących z kieliszka kropli? Właściwie każdego fotografa kręcą takie zdjęcia. A wiesz, że do ich zrobienia potrzebujesz jedynie aparatu i lampy reporterskiej? W naszym kursie wykorzystaliśmy szybkąlampę studyjną, ale zobaczysz jak w bardzo prosty sposób zrobić efektowne zdjęcia. Będziesz potrzebować tylko trochę szczęścia, a efekty będą naprawdęświetne!


Produkty na białym tle - to proste!

Kto z nas nie sprzedawał czegoś na aukcjach internetowych? Chyba każdy! W krótkiej lekcji pokażemy Wam jak fotografować produkty na białym tle. Poruszymy temat eliminacji odbić, równoważenia oświetlenia między tłem, a produktem, a także nieco trudniejsze tematy. Czasem zdarza się, że mimo domkniętej przysłony, produkt nie mieści się w głębi ostrości. Wystarczy, że zastosujesz focus stacking, czyli zrobisz serię zdjeć z przesuniętą ostrością i następnie połączysz zdjęcia w Photoshopie. Wiesz jakie to proste? W naszym kursie zobaczysz to krok po kroku


Trening czyni mistrza - fotografujemy modelki

Chcesz robić portrety w oświetleniu studyjnym? Dobrze trafiłeś! Jednak pamiętaj, że przed każdąsesją trzeba się odpowiednio przygotować. Podstawową kwestią jest kontakt z modelką. Jeśli między Wami będzie zbyt duży dystans, ze zdjęć nici. Następnie przejdziemy do zdjęć. Zaczniemy od zrobienia serii bliższych portretów. Pokażemy Ci mnóstwo różnych ustawień lamp - Retmbrandt, Butterfly czy Clamshell - to tylko niektóre z nich. Zaczniemy od jednej lampy, a skończymy na czterech. Dzięki temu zobaczysz jakie efekty będziesz uzyskiwać dodając kolejne lampy do swojego zestawu, ale pamiętaj - mając nawet jedną lampę, możesz zrobić naprawdę świetne zdjęcia. 

W dalszej cześci naszej sesjii przejdziemy do fotografii szerszego planu - zarówno całej postaci, jak i planu amerykańskiego. Tu również pokażemy Ci mnóstwo różnych schematów, które z powodzeniem wykorzystasz w domowym, czy wynajętym studio. To wszystko poparte będzie dokładnymi grafikami opisującymi ustawienie poszczególnych elementów. Po prostu dostaniesz gotowe wskazówki do zrobienia podobnych zdjęć, które możesz szlifować. 

Ale fotografia studyjna to nie tylko jednolite tło, ale także nieco inne lokalizacje. W naszym studio znaleźliśmy kilka ciekawych miejsc, które wykorzystaliśmy do zrobienia zdjęć. Miejsce do makijażu, zwykła sofa, czy nawet klatka schodowa, mogą być ciekawymi planami zdjęciowymi. Wystarczy uruchomić trochę wyobraźni, włączyć lampy i gotowe!


Obróbka - ostatni szlif Twoich zdjęć

Kiedy już zrobisz swoją pierwszą, studyjną sesję, warto odpowiednio obrobić wykonane zdjęcia. W naszym kursie i na to nie zabrakło miejsca. Zaczniemy od edycji zdjęć produktowych, w tym opisywanego wcześniej, tajemniczo brzmiącego focus stackingu. Następnie przejdziemy do obróbki zdjęć portretowych. Zaczniemy od odpowiedniego przygotowania plików RAW w Capture One. To naprawdę potężne narzędzie ze świetnym silnikiem wywoływania surowych zdjęć. Następnie przejdziemy do dokładniejszego retuszu zdjęć w Photoshopie. Tam pokażemy Ci jak usunąć niedoskonałości, wyrównać kolorystykę i przejścia tonalne, a także jak nadać głębi zdjęciom, poprzez konturowanie twarzy narzędziami Dodge & Burn. Finalnym szlifem będzie gradacja kolorystyczna, która nada jeszcze więcej charakteru Twoim zdjęciom.


Dla kogo jest ten kurs?

Ten Kurs przeznaczony jest dla wszystkich fotografów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z fotografią studyjną. To kompleksowy kurs fotografii studyjnej, w którym poruszyliśmy wszystkie aspekty - od najbardziej teoretycznych i technicznych, przez sesję zdjęciową i postprodukcję zrobionych zdjęć. To prawdziwa kopalnia wiedzy!


Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

  1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

  2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować niesamowite zdjęcia.

  3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

w Praktyce

Url: View Details

What you will learn
  • Rodzaje lamp błyskowych
  • Funkcje specjalne w lampach błyskowych
  • Teoria - przygotowanie do pracy w studio

Rating: 4.57143

Level: Beginner Level

Duration: 5 hours

Instructor: Kursy Wideo


Courses By:   0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z 

About US

The display of third-party trademarks and trade names on this site does not necessarily indicate any affiliation or endorsement of course-link.com.


© 2021 course-link.com. All rights reserved.
View Sitemap